Roháče a Pilsko na skok z Ostravy

Roháče a Pilsko na skok z Ostravy

5. - 6. července 2018
Využil jsem volných dní a alespoň na jednu noc jsem si odskočil z Beats for Love na Slovensko.
Endomondo: Roháče
Pilsko

Budíček v 5 ráno típu s tím, že je přece svátek, že do práce vstávat nemusím. O půl hodiny později mě budí zvonek, že už dávno mám být dole. Vyčistit rychle zuby, přítelkyně mi chystá snídani a během 7 minut od šokujícího probuzení už jsem dole u auta.

Roháče

Parkujeme klasicky pod lanovkou a chvilku trpíme nudnou asfaltku. Odpojujeme se a stoupáme k Roháčskému vodopádu, u kterého se střídají skupinky turistů na focení.

Moc se nezdržujeme a stoupáme dále k rozcestí Pod Predným zeleným, kde je čas na krátkou pauzu. Natěšeni pokračujeme po žlutozelené až do Baníkovského sedla.

Opět krátká pauza a zase stoupáme. Přecházíme dnešní nejvyšší vrchol Baníkov (2178 m n.m.).

Za ním mají holky prvotní šok, když vidí řetízky, které je čekají. Vše ale hrdinně zvládají a my tak sice pomaleji, ale pokračujeme dále přes Hrubou kopu a Tri kopy.

Následuje nepopulární sestup k rozcestí ve Smutné dolině, kde odbočujeme k Roháčským plesům.

U posledního jezera zjišťujeme, že nemáme Lucku :D Bez signálu pobíháme kolem a snažíme se zjistit, kde se zapomněla. Nakonec ji doháníme o kousek dál. Sestupujeme k autu, v Šindľovci dáváme halušky a už za tmy se přesouváme do Oravské Veselé.

Pilsko

Snídáme a bez zdržovaček autem popojíždíme na konec vesnice, kde začíná zelená značka. Krátký, relativně pohodový výšlap a za chvíli už stojíme na vrcholu Pilsko (1557 m n.m.).

Vzhledem k počasí raději rychle sestupujeme, já si dole na cestě stihnu ještě vymknout kotník a už za deště docházíme k autu.

Podobné články
© 2019 Pavel Třupek