Neúspěšný přechod Hrubého Jeseníku na skialpech

Neúspěšný přechod Hrubého Jeseníku na skialpech

15. ledna 2017
V neděli jsem vyrazil projít hlavní hřeben Hrubého Jeseníku ze Skřítku do Ramzové na skialpech. Bohužel se nepovedlo :(
Endomondo: Skřítek - Jelení studánka a zpátky

V 6:43 vyrážím ze Svinova přímým autobusem na Skřítek. Krátce kecám o skialpech se starším párem na běžkách a rovnou cestou vyrážím po zelené značce.

Po chvilce se stezka zvedá do mírného stoupání a takhle pohodově pokračuji až na hřeben. Zastavuji se u Ztracených kamenů, které podle internetu slibují nádherné výhledy do celého okolí. Vidím prd, samá mlha.

Přes vrchol Pec (1311 m.n.m) pokračuji na Pecný (1334 m n. m.), kde sundávám pásy a na rukách se odrážím až k Jelení studánce.

Už docela solidně fouká a mrzne, zbytečně se nezdržuji, nasazuji pásy a pokračuji dále. Ale ouha, slabá vrstva lepidla (jsou to fakt staré pásy) nedrží, co chvíli se odlepují a náhradní jsem nechal doma. Pokračuji ještě asi kilometr a půl dále po hřebenu, než se obracím a vracím se k Jelení studánce. Tady se v přístřešku zahřívám jak já, tak pásy. Nelepí, tak je přichytávám leukoplastí (jo, lékárnička je na horách třeba :D) a vyrážím na cestu zpátky. Kousek před Pecným páska povoluje a pásy už jsou zase dole. To už je mi ale jedno, stejně už je sundávám a mírným sjezdem se vracím zpátky na Skřítek. Autobus odjíždí až za 2 hodiny, tak se mi daří odchytit staršího běžkaře, který mě odváží do Olomouce.

Podobné články
© 2019 Pavel Třupek