Hoher Sonnblick na skialpech

Hoher Sonnblick na skialpech

31. března - 1. dubna 2017
Skialpovou sezónu už jsem považoval za uzavřeno, když mi Milan nabídl, že se chystají na Hoher Sonnblick a mají jedno místo v autě.
Endomondo: Chata Neubau a krátký výšlap nad ni
Hoher Sonnblick

V pátek v 5 ráno vyrážíme z Ostravy na 7 hodin dlouhou cestu do údolí Rauris. Platíme 9 EUR za vjezd na horní parkoviště, komu by se taky chtělo trmácet s lyžemi. I tak nás čeká asi 20 minutová procházka po asfaltce. U Kolm-Saigurn nasazujeme lyže a kamenitým stoupákem nabíráme výškové metry. Závěrečný kopec a jsme u chaty.

Po krátké pauze a pivu ještě s Honzou jdeme asi 300 výškových metrů nad chatu a dolů fajným sjezdíkem, bohužel místy až moc kamenitým, což odnesla má skluznice. Spíme na povalu za 24 EUR (s OEAV slevou).

Ráno nespěcháme, tak vyrážíme až kolem půl deváté společně s davem Čechů a Rakušáků. Většina volí mírnější cestu po ledovci, my to neplánovaně bereme přes chatu Rojacher, která je kratší, prudší a celkově zábavnější.

Na jednom místě je třeba vzít lyže na záda, jinak je to celkem příjemná trasa. Na vrcholu Hoher Sonnblick nás vítá celkem velký komplex a relativně plná chata.

Po krátkém občerstvení volíme sjezd po ledovci, přece jen podmínky už nejsou nic moc a sníh mokrý nebo ledový. Od chaty volíme trošku jinou cestu než nahoru a odměnou nám je cikcak sjezd úzkými cestičkami. Pak opět nudná asfaltka s lyžemi na zádech a 7 hodin v autě zpátky do Ostravy. Hezké zakončení sezóny.

Podobné články
© 2019 Pavel Třupek